ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Wypalanka po nadżerce a po niej od razu seks? [12]

Data dodania: 20-10-2013, 22:19
zgłoś do moderacjicytuj
Nieprawda jako to ze po zabiegu niema sie ochoty na sex milam robiona wypalanke dwa tygodnie temu i jakos smaki byly na sex a wypalanke mialam robiona poraz trzeci i jakos dalo rady zabieg malo bolesny wiec niema sie czego przejmowac a po zabiegu miesiac wstrzemiezliwosci wystarczy bo brud musi jakos zejsc .Nistraszcie siebie na wzajem ze to taki paskudny zabieg

1

2

...

»

z 2

Data dodania: 11-04-2006, 22:54
zgłoś do moderacjicytuj
Mam 19 lat, w najbliższym czasie wybieram się do poradni ginekologicznej na wypalankę którą będę mieć robioną pierwszy raz w życiu, ponieważ mam nadżerkę. Mam chłopaka, z którym rozpoczęłam współżycie, rzadko z nim widuję się, ponieważ jeździ w sprawach służbowych w kraju i za granicą. Akurat w tym dniu jak będę mieć wypalankę on przyjedzie do mnie, i najbardziej zastanawia mnie to czy może dojść do zbliżenia po takim zabiegu? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.
Data dodania: 12-04-2006, 08:28
zgłoś do moderacjicytuj
Po zabiegu musisz odczekac 4-6 tygodni zanim podejmiesz współżycie.

Ta przerwa jest po to aby sie wszystko wygoiło .

Po 4-6 tygodniach mozesz juz spokojnie współżyc.

No i kontrolna wizyta u ginekologa.
Data dodania: 12-04-2006, 09:39
zgłoś do moderacjicytuj
WITAM

Po pierwszej miesiączce od zabiegu powinno wszystko się wyczyścić, strupek odpaść i wtedy wizyta kontrolna. Po niej dopiero dostaniesz lub nie "pozwolenie" na współżycie.

W dniu po zabiegu nawet nie będziesz miała ochoty na sex - uwierz mi. Nie znaczy to, że zabieg jest bardzo bolesny, ale naprawdę nieprzyjemny! A poza tym będziesz miała tam po zabiegu rankę. Więc przez około miesiąc sprawy łóżkowe na boczek

Pozdrawiam
Data dodania: 01-06-2009, 09:40
zgłoś do moderacjicytuj
Absolutnie po zabiegu takim jak "wypalanka"współżycie jest zabronione przez okres leczenia trwającym6tygodni!!
Data dodania: 01-06-2009, 09:53
zgłoś do moderacjicytuj
Możność współżycia nie określa czas taki jak 4 lub 6 tygodni lecz gojenie się szyjki macicy ktore może stwierdzic ginekolog.Zazwyczaj jest to tak jak wyzej nadmieniłam6tygodni!

Ja jestem również po zabiegu jnigdy nie rodziłąm mam19lat cytologia była3stopnia także gin nie widział innej możliwości jak wypalanka.

Poza wypalanką jest możliwość zabiegu zwanego \"zamrażaniem\"stosowanym u pierwiastków czyli u kobiet ktore nierodziły,gdyż wypalanie przed porodem jest bardzo niebezpieczne!Decydując się na taki zabieg powinnaś mieć świadomość tego że okres trwania zalerzy od wielkości nadżerki!Zazwyczaj trwa ^6tygodni.Zezwolenia na stosunek MOŻE UDZIELIĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE LEKARZ ktory stwierdzi iż jest ona wyleczona!

Powinnaś skonsultować się z innym ginekologiem ktory zaproponuje Ci leczenie dopochwowe lub ewentualnie \"zamrażanie\"podczas ktorych również nie można uprawiać stosunków!

To jest bardzo ważne wygojenie nadzerki gdyż nie leczona może przerodzić się w raka szyjkimacicy!!!
Data dodania: 22-08-2009, 00:05
zgłoś do moderacjicytuj
jestem zalamana hihi. mialam wypalanke tydz temu teraz mam globulki dopochwowe zalecone.marudze bo przez ostatnie 3 mies nie zylam z moim partnerem specjalnie cieplo, kiedy to wrocilo mialam wypalanke wiec z sexu nici. moze sie stesknimy tak na maxa.p.s.wypalanka to nic przyjemnego,ale tez nie boli,jedna z kolezanek napisala...odechciewa sie sexu na 2 dni.pozdrawiam wszystkie kolezanki z problemem
Data dodania: 22-08-2009, 00:25
zgłoś do moderacjicytuj
kochane kolezanki. mam 29 lat i marzy mi sie maly skaruniek przy mnie.kocham faceta ale obawiam sie najgorszego.albo on albo ja. jestesmy para prawie 4 lata i namietnosc zniknela tez z czasem.ja go pragne, kocham ale nic nie moge.chora jestem i czuje sie gorsza jako kobieta.skarbie jeszcze tylko 1,5 miesiaca.pa
Data dodania: 13-12-2009, 15:09
zgłoś do moderacjicytuj
a po jakim czasie mniej wiecej wypada ten strupek po wypalance? bo mialam zabieg robiony 3 tygonie temu i teraz mnie swedzi i nie wiem czy to przez to ze sie goi czy to jakas grzybica
Data dodania: 08-03-2010, 12:20
zgłoś do moderacjicytuj
Witam wszystkich! Wypalankę miałam 25 lutego w znieczuleniu OGOLNYM. Bardzo dobrze wspominam ten zabieg, ponieważ była miła atmosfera. Od zabiegu leci mi jakaś lekko rOZOWA woda. Mam pytanie po jakim czasie powinnam dostać miesiączkę? Normalnie czy coś się po takim zabiegu poprzestawia pozdrawiam IZA smile
Data dodania: 17-04-2012, 12:14
zgłoś do moderacjicytuj
Witam jestem świeżo po wypalance i nic nie bolało, trochę nieprzyjemnie i to wszystko. A co do tej miesiączki czy się poprzestawiam to mój lekarz dał mi plastry i nie kazał robić przerwy na krwawienie. Kontrola za miesiąc to się okaże kiedy mogę mieć miesiączkę no i oczywiście czy będzie zgoda na seks...
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny