ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: 7 dni opóźniona miesiączka... [354]

Data dodania: 03-04-2008, 18:57
zgłoś do moderacjicytuj
3 dni to niewielkie opóźnienie.

Stres jest częstą przyczyną opóźnienia owulacji. Jeśli owulacja wystąpiła później, to cały cykl będzie dłuższy, ponieważ długość cyklu płodności zależy od terminu wystąpienia owulacji.

U mnie stres tak silnie wpływa na owulację, że przesuwa ją nawet o 2 tygodnie. Dobrze wiedzieć, kiedy można się spodziewać okresu, jeśli wystąpią jakieś zawirowania.
Image
Data dodania: 06-04-2008, 15:48
zgłoś do moderacjicytuj
ma miesoczke co robicz justyna sumera bochni

icon_mad.gif
Data dodania: 06-04-2008, 20:36
zgłoś do moderacjicytuj
Witam!

Mam mi tez spóźnia się okres, ale właściwie nie wiem dokładanie ile dni bo nie mam jeszcze(!) tak regularnych cykli, ale dawno nie zdarzyło mi się żebym miała taką długą przerwę między krwawieniami(dzisiaj jest 28 dzień). Nie współżyłam z chłopakiem, jednak zaistniała możliwość dostania się niewielkiej ilości jego wydzieliny do mojej pochwy.

W związku z tym mam pytanie, jakie są objawy ciąży w pierwszych 2 tygodniach ciąży, o ile takie istnieją?

Mam też pytanie, czy to, że od kilku tygodni zaczęłam troszke biegac ma wpływ na opóźnienie okresu?

Prosze o szybką odpowiedź i z góry dziękuję icon_wink.gif
Data dodania: 06-04-2008, 21:37
zgłoś do moderacjicytuj
Być może okres wcale Ci się nie spóźnia, lecz jego termin wypada za jakiś czas (10-16 dni po owulacji, czyli prawidłowo)?

Jak długie masz zazwyczaj cykle?

Możliwość zajścia w ciążę jest tylko w okresie płodności. W nieregularnych cyklach okres płodności występuje w różnym czasie po okresie i w stałym przed nim, ale to można rozpoznać. Okres nigdy nie musi Cię zaskakiwać.

2 tygodnie po zapłodnieniu to za wcześnie na objawy ciąży. Najlepiej zrób test.
Image
Data dodania: 07-04-2008, 15:33
zgłoś do moderacjicytuj
ostatnie cykle to 27 27 25 24 26. Jedynym objawem owulacji mozliwym u mnie jest lekki ból w podbrzuszu, ale przypada on na 9-10 dni przed okresem, więc nie jestem pewna czy to moment owulacji. Poza tym od ostatniej miesiączki nie czułam tego bólu. dlatego też mój chłopak sugerował, że moze to być cykl bezowulacyjny, ale czytałam, że przy takim cyklu jednak występuje krwawienie. Czy ktos wie na ten temat cos więcej?
Data dodania: 07-04-2008, 19:12
zgłoś do moderacjicytuj
Ból owulacyjny to tylko dodatkowy objaw płodności, a nie jedyny. Nie występuje u wszystkich kobiet.

Ważniejsze są główne objawy płodności: podstawowa temperatura ciała, śluz szyjkowy, dodatkowo szyjka macicy. Na ich podstawie można z dużą dokładnością rozpoznać cały okres płodności.

Jeśli cykl jest jednofazowy, to występuje krwawienie śródcykliczne, a nie okres.
Image
Data dodania: 08-04-2008, 15:38
zgłoś do moderacjicytuj
ma okles co robisz 4dzien icon_cry.gif
Data dodania: 09-04-2008, 18:54
zgłoś do moderacjicytuj
icon_wink.gificon_frown.gificon_cool.gificon_mad.gificon_cry.gif 5dzien co robic nospa zaszyc miesączkę tak lub nie

Data dodania: 24-04-2008, 18:00
zgłoś do moderacjicytuj
witam może ktoś mi pomoze mam taki problem nie mam okresu od 92 dni to ze jestem w ciąży jest raczej niemożliwe bo jeszcze nie uprawiałam seksu dotykaliśmy sie z chłopakiem i u niego doszło do wytrysku dlatego pomyślałam że któryś z nas mógł przenieś sperme na palcach dlatego zrobiłam 2 testy ciążowe w odstępie 3 tygodni i oba były negatywne... pomużcie prosze... icon_confused.gif
Data dodania: 29-04-2008, 10:16
zgłoś do moderacjicytuj
CZY JEST TU KTOŚ KTO NAPRAWDĘ MOZE I UMIE DORADZIĆ. JAK CZYTAM TO SĄ TU TYLKO NAPISANE PROBLEMY A ODPOWIEDZI MAŁO. JA MAM TEŻ TEN SAM PROBLEM OPÓŹNIANIA SIE MIESIĄCZKI AZ O 10 DNI DO DZISIAJ I CAŁY CYKL TRWAŁBY JUŻ 37 DNI. CZY TO MOŻLIWE?CIĄŻA RACZEJ NIE WCHODZI W GRĘ.
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny