Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 26-01-2012

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (2.5)

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Drobne krostki na palcach u ręki. Opis ze zdjęcie. Co to może być??? [167]

Data dodania: 19-06-2011, 01:53
zgłoś do moderacjicytuj
Gość 2009-07-13 21:11:00 to są potówki takie od gorąca,nic grożnego .Mam 52 lata i takze mi niaraz wyskakuje.Niegrożne.
Data dodania: 22-06-2011, 11:41
zgłoś do moderacjicytuj
Witam, odświeżę troche temat bo jak czytam o tej grzybicy to ręce mi opadły smile mam to samo i męcze sie z tym od jakiegoś roku. Krostki identyko jak na zdjęciu kolegi z tym że mnie mega swędzą czasami a potem rosną i pękają.. masakra na palcach sie dzieje wtedy. W środku jest woda ;] mi pomaga jak ktoś już pisał Zyrtek i używam jeszcze maści cloboderm i triderm. Pomaga bo naskórek robi się twardy i z czasem ta "chora" cześć sie zluszcza. Na bank alergia. U lekarza z tym nie bylem jeszcze ale moja mama ma alergie na wszystko prawie biggrin dodam tylko że ostatnio zauważyłem że wysypka wyskakuje po uzywaniu środków do stylizacji włosów tj. gumy i żelu stylizującego. miałem tydzien przerwy w ukladaniu bo wlosy wymagaly sciecia i dzien po pierwszym kontakcie dłoni z gumą wyskoczyła wysypka.

Pozdrawiam
Data dodania: 02-07-2011, 21:21
zgłoś do moderacjicytuj
Gość 2009-10-31 23:39:24 tak, to grzybica, mialam kiedys takie krostki na stopach miedzy palcami, krostki wypelnione woda, tworza sie pod wplywem wilgoci wiec dokladnie suszmy dlonie i stopy po myciu i nie wyciskajmy krostek bo sie roznosza. Ja przemywalam troche alkoholem zeby wysuszyc te miejsca i zdezynfekowac, w koncu zniknely na dobre, higiena podstawa smile
Data dodania: 03-07-2011, 02:28
zgłoś do moderacjicytuj

Świąd skóry to poważna choroba. Dowiedz się wszyszystkiego na ten temat:

Podaję link: http://www.forumdermatologiczne.pl/specjalista/ep,518,swierzb,from-user

Data dodania: 03-07-2011, 07:34
zgłoś do moderacjicytuj
Bzdura
to nie grzybica
walczę z tym od kilku lat,byłam u wielu lekarzy żaden nie potwierdził twojej teorii
żadne leki na grzybice nie są przy tym skuteczne
lekarze to określają jako alergia kontaktowa,była kiedyś taka maść sterydowa lorindenT ale z tego co wiem nie ma jej już w aptekach,likwidowała takie zmiany w ciągu paru dni i reszta roku był spokój.
Data dodania: 07-07-2011, 00:11
zgłoś do moderacjicytuj
Gość 2009-07-06 11:04:00 Witam,

Obudziłam się dziś rano i na dłoniach mam identyczne krostki. Skupisko na palcu wskazującym swędzi, a reszta nie. Czy ktoś wie co to jest?
Data dodania: 08-07-2011, 16:32
zgłoś do moderacjicytuj
Gość 2009-07-04 13:07:00 Witam. Mam 17 lat i przedwczoraj pojawiły się na moich palcach (u obu rąk) drobne krostki. Z początku były one bardzo małe i ich ilość nie była niepokojąca. Następnego dnia (czyli wczoraj) krostki zaczęły "zwiększać" się i jakby było ich więcej. Dzisiaj mam ich po prostu dużo i jest to dla mnie niepokojące. Szukałem odpowiedzi na tym forum, ale nie mogłem znaleźć nic co by odpowiadało moim objawom... szukałem także na google'ach, ale i tam nie znalazłem ani zdjęć ani opisu. Boję się, że może to być świerzb choć nie ma charakterystycznego swędzenia w nocy. Krostki mnie swędzą tylko od czasu do czasu i nie jest to mocne swędzenie... są one twarde i mają jakby czarną kropeczkę w środku lecz pod słońcem jej nie widać. Dodam może jeszcze to, że ich większość znajduję się w górnych częściach palców w okolicach paznokci (na pewno nie jest to grzybica). Jeśli chodzi o nadgarstki to mam tylko jedną małą na prawym ręku.... są też na wewnętrznej części dłoni... CO TO MOŻE BYĆ POMÓŻCIE PROSZĘ!

Tu są linki do zdjęć:

1. http://i42.tinypic.com/riww2u.jpg

2. http://i44.tinypic.com/25s7n2x.jpg

3. http://i40.tinypic.com/142fzhg.jpg - to zdjęcie najbardziej ukazuje objawy

4. http://i42.tinypic.com/104nc68.jpg

cry
Data dodania: 11-07-2011, 09:32
zgłoś do moderacjicytuj
Ja też to mam, ale mówią że to od basenu. Potem gdy znikną krostki pomału schodzi skóra na palcach aż do krwi. Mój dermatolog dał mi różne kremy bo to było zeszłego lata gdy właśnie zaczełam się kąpać w basenie i smarowałam, smarowałam aż w końcu miałam zdrowe palce ale u mnie schodziły też u nóg, po bokach i w ogóle.. . Smarowałam też tam. Przestało ale teraz gdy znów się kąpie mam pomarańczowe ropkie bardzo drobniutkie, obawiam się że to znowu to samo.
Teraz na nodze, właśnie teraz rano wyskoczyła mi wysypka czerwona, wyglądająca jak ugryzienie komara .. swędzi i szczypie. Ale nie wiem od czego..Cała noga jest w tych bąblach i małych krosteczkach . Pozdrawiam i podaję mój e-mail gdyby ktoś coś wiedział, niech pisze . ; klaudyna115@op.pl wink
Data dodania: 12-08-2011, 08:35
zgłoś do moderacjicytuj
szkoda ze nikt z forumowiczów nie wie co to tak naprawdę jest i jak to leczyć, mam identycznie to samo i wydaje mi się że robi się tych krostek coraz więcej, są pomiędzy wszytkimi palcami obu dłoni, przechodzą na wnętrze dłoni i odrobine na zewnętrzna część palców, czasami swędzą ale nie jest to szczególnie uciążliwe mimo to chcę się jak najszybciej tego pozbyć, za 3 dni mam wizytę u dermatologa i mam nadzieję że dowiem się czegoś więcej, do tego czasu mam zamiar przebywać te miejsca spirytusem, mam nadzieję ze przez to się te miejsca zdezynfekują i może jakoś się to wypali
Data dodania: 16-08-2011, 16:35
zgłoś do moderacjicytuj
Rowniez podejrzewam, ze to grzyb. Mam te chrosty drugi rok, ale pojawiaja sie glownie latem, gdy jest bardzo cieplo lub gdy skora wystawiona jest na promienie sloneczne. Dostalam steryd do smarowania dwa razy dziennie. Pomaga, ale tylko wtedy, gdy uzywam go nieustannie.
Data dodania: 22-08-2011, 12:22
zgłoś do moderacjicytuj
Gość 2011-06-12 18:46:00 Witam. Mam podobny problem. Od kilku lat w okolicy maja - czerwca pojawiają mi się takie krostki. Pod koniec lata już ich nie ma. Wyglądają jak takie miniaturowe kurzajki wypełnione płynem. Kiedyś jedną udało mi się wycisnąć, ale nie było łatwo.
Zawsze to było kilka krostek na palcach wskazujących bliżej paznokcia. Teraz są na całych palcach wskazujących, kciukach, po wewnętrznej stronie palca serdecznego i jedna na małym palcu. Jeśli chodzi o palce środkowe to krostki są po wewnętrznej stronie zaraz przy zgięciu i w tym też miejscu przechodzą z palca na wnęwnętrzną część dłoni.
Czasami to swędzi. Nie jest to nie do zniesienia. Zdarza się też, że co jakiś czas któraś krostka zaszczypie.
Wie ktoś, co to może być?
Pozdrawiam wink
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny