Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 26-01-2012

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (2.5)

Forum - Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

pekająca skura dłoni pomocy!!!
smilefrownbiggrinwinkeekcoolconfusedrazzmadarrowexclaimevilcrycheesygrin
Nie chcesz wpisywać KODU? Nie chcesz być anonimowy?
Zaloguj się lub stwórz konto w serwisie.

Ostatnie posty w wątku: pekająca skura dłoni pomocy!!!

Data dodania: 18-12-2009, 20:10
Data dodania: 17-02-2009, 15:27
Ja na początek bedąc na twoim miejscu spróbowałbym wstępnie jakiś środek pielęgnacyjny, np. dardia. I umówił się od razu na wizytę u dermatologa, a nawet kilku, bo jeden niekoniecznie pomoże icon_smile.gif.
Data dodania: 08-02-2009, 17:58
Mam identycznie to samo co Czmielo89. Pekajaca skora na 2 palcach obu dloni i na stopach... Nie mam pojecia co to jest. Na dloniach podejrzewam detergenty, gdyz zawsze po myciu naczyn i uzywaniu szamponow skora staje sie sucha i peka. Nie mam pojecia skad to bierze sie na stopach... icon_confused.gif
Data dodania: 08-02-2009, 14:21
Jeszcze jedną dobrą maścią jest Hasceral (na bazie salicylu i mocznika) - polecam, cena także przystępna. Jest więc z czego wybierać, nie koniecznie trzeba rzucać się na sterydy, które tak na prawdę powinny być ostatecznością.
Data dodania: 08-02-2009, 14:17
Zamiast sterydów, do których organizm zaczyna się przyzwyczajać i na nie uodparniać proponuję zajrzeć do apteki i kupić maść z witaminą A (ok 2-3 zł) lub Epikrem i smarować kilka razy dziennie. Pomocny może okazać się także Sudocrem. A co do diagnozy jeśli chodzi o łuszczycę, to poprosiłabym o konsultację jeszcze innego dermatologa, same dłonie i to jeszcze tak pękające to raczej nietypowy objaw tej choroby.
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny