Zaloguj
Reklama

Forum: Nasze zdrowie

Temat: CZEKOLADA. BŁĘDY IG. CZEKOLADA 70%. M. MONTIGNAC. ♥♥♥♥♥ (2)

• CZEKOLADA. BŁĘDY IG. CZEKOLADA 70%. M. MONTIGNAC. ♥♥♥♥♥
    Treść zablokowana przez moderatora
  • CZEKOLADA. BŁĘDY IG. CZEKOLADA 70%. M. MONTIGNAC. ♥♥♥♥♥
    Gość

Droga otyliabartys napisalas o czekoladzie tak:
    CZEKOLADA GORZKA: to
    35-40% cukru, biały lub brązowy spożywczy, jako energia zdecydowanie NEGATYWNA, bo plaga otyłości, i cukrzycy typu 2, 40% tłuszczu, nasycony to ten z mleka, i roślinny utwardzony tzw. trans. Ekspresowe tycie gwarantowane. Czekolada dla ludzi myślących rozsądnie o swoim zdrowiu, powinna być produktem zdecydowanie ZAKAZANYM.
    W zwiazku z tym powiem ci, ze nie mam pojecia skad masz te dane. Sa chyba spisane z opakowania wyrobu czekoladoppdobnego jakie mielismy okazje jesc za czasow PRL-u, lub takiej najtanszej z dyskontu osiedlowego. Skad przeoraszam w dobrej gorzkiej czekoladzie tluszcz roslinny utwardzany? Tluszcz z mleka??? Czekolada gorzka 70% kakao nie zawiera mleka...Za niecale 10zl mozesz kupic wspaniala czekolade zrobiona z ekologicznych skladnikow, ktorych jest raptem 3-5. Podstawowe to masa kakao, cukier trzcinowy i maslo kakaowe + ewentualnie wanilia. Ja za 10zl kupuje czekolade gorzka 75% kakao w ktorej skladzie sa 3 skladniki: masa kakao, cukier z kwiatu kokosa i maslo kakaowe.
    Czy chcesz mi powiedziec ze to sa skladniki ktore powoduja tycie?
    Proponuje poczytac troche o tym ze tluszcz jest niezbedny w zdrowej diecie. Dobry zdrowy tluszcz a nie utwardzany....
    Jesli piszesz ze gorzka czekolada 70% kakao ma 40% cukru to zwyczajnie masz problem z proporcjami.
    Ja na diecie montignac jadlam pyszne jedzenie, nigdy nie bylam glodna, kawalek gorzkiej czekolady 70% zjadalam codziennie i schudlam 10 w 3 miesiace, czujac sie przy tym super.
    Prosze nie pisac takich glupot skoro jestes poczatkujaca.
    Pozdrawiam

Reklama
Zobacz inne dyskusje