Zaloguj
Reklama

Zimo, Zimo, Nie przemijaj

Autor/autorzy opracowania:


Zimo, Zimo, Nie przemijaj
Fot. Pantherstock
(0)

Zima, to wspaniały czas, którym Matka Natura okrywa Ziemię swoim białym płaszczem. Jednak wskutek białego puchu na Ziemi rośnie zagrożenie utratą zdrowia, przeziębień i kaszlu oraz złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest ubieranie się.

Reklama

Najlepiej na cebulkę, żeby wiedzieć, co i jak, kiedy. Zabezpieczenie witaminowe też jest ważne, trzeba pić soki owocowe, ewentualnie brać jakieś preparaty witaminowy, pić herbatę, która zawiera dużo witaminy C. Dodatkowo trzeba też uzupełniać organizm w wodę.

Odpowiedni odpoczynek, to przede wszystkim spacery również po białym puchu. Najlepiej tak 2-3 godzinki i odpowiednia muzyka. Relaks gwarantowany :) Istotną sprawą jest też sen. Trzeb spać minimum 8 godzin, żeby organizm się zregenerował.

Moja babcia stosowała również stare metody typu wyciągi z cebuli, syrop z lipy, syrop z pokrzywy. Też skutkowało. Pamiętaj też o napojach. Wszelkie gazowane i sztuczne napoje działają zdecydowanie negatywnie. Przez nie twój brzuch traci jędrność. Podnosi się w twoim organizmie poziom cukru, co może prowadzić do fatalnych w skutkach chorób. W wieku 50 lat nie chcesz się chyba dowiedzieć, że masz cukrzycę, albo problemy z cholesterolem. Każdy produkt z masą konserwantów i podejrzanych E-składników to potencjalna choroba albo krótsze życie.

Zadbaj o swoją przyszłość już teraz i postaw na wszystko co zdrowe i świeże. Zwłaszcza zimą, kiedy twój organizm musi być świeży i pełen energii. Daj mu to, co najlepsze.Kwestia dyskusyjna jest o szczepionkach - ale to już indywidualna sprawa. Na pewno trzeba unikać jak ognia poczekalni w przychodniach zdrowia. Tam jest źródło bakterii. Ale przede wszystkim cieszyć się z tego, że za oknem śnieg i Mikołaj już leci z prezentami, do każdego z nas.

Najodpowiedniejszym prezentem dla nas to po prostu zdrowie. I tego też życzę. 

Reklama
(0)
Komentarze