Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja ciała zimą

Autor/autorzy opracowania:


Pielęgnacja ciała zimą
Fot. medforum
(5)

W zimę należy szczególnie dbać o skórę, aby nie popękała podczas mrozu. Należy stosować kremy natłuszczające, które nie zawierają wody. Należy robić zabiegi na dłonie z parafiny, która chroni nasze dłonie przed mrozem. Na twarz należy używać kremy z filtrem UV ponieważ w zimę jest słońce, które silnie promieniuje, ponieważ odbija się od śniegu. 

Reklama

Należy, także używać balsamów do ciała odpowiednich na zimę. są specjalne balsamy, które są w limitowanej edycji wyprodukowane właśnie specjalnie na zimowe szaleństwa na narty,snowboard a nawet na zwykle spacery podczas zimy. Trzeba o tym pamiętać, bo promienie są bardzo silne nawet te w zimę.

Kremy i balsamy nie wystarczą. Należy jakże stosować witaminy i odpowiednio się odżywiać. Trzeba stosować tran, który jest świetny na odporność i witaminy,B,A,C. Trzeba pamiętać, żeby odpowiednio się ubierać zimą. Ciepłą czapkę, kurtkę, spodnie, buty i rękawiczki, aby dłonie nam nie zmarzły to one są najbardziej narażone na zmarznięcia zimą, potem stopy, dlatego trzeba mieć odpowiednie buty, najlepiej z naturalnego tworzywa i z futrem w środku.

fot. panthermedia

Chyba, że się wybieramy w góry to potrzebne nam będą buty z membraną i kurtka także, która nie przepości nam wody, ani nie zmarzniemy w nich. Trzeba pamiętać w górach w szczególności o kremach z filtrem UV, który nas ochroni przed szkodliwymi promieniami.

Jeśli będziemy tego wszystkiego przestrzegać to na pewno nie będziemy chorować tej zimy.

Dlatego pamiętajmy: kremy,witaminy, buty,czapka, rękawiczki, kurtka i membrana. 

Reklama
(5)
Komentarze